Midea Xtreme Save 12.000 BTU Klima Teknik İnceleme
 1. Anasayfa
 2. Klima

Midea Xtreme Save 12.000 BTU Klima Teknik İnceleme

3

Midea Xtreme Save 12.000 BTU Klima Teknik İnceleme yazımızda sizlere, bir yaz dönemi boyunca test ettiğim ve şu an kış testlerine tabi tuttuğum Midea Xtreme Save klimanın teknik özelliklerini ve testlerimin sonuçları ile ilgili görüşlerimi paylaşacağım.

Midea klimaların resmi sorumlusu olan distribütör firma FG Europe güvencesinde 3 yıl genel ve 5 yıl kompresör garantisi ile satılan bu klimaların üretiminde kullanılan tüm donanım ve materyalleri bu klimayı sökerek sizlere sunmak sanırım en iyi inceleme örneklerinden birisi olacaktır.

Bundan bir önceki ürün olan Midea Prime modelinde yakaladığımız üst düzey kalite çıtasının korunup korunmayacağını mutlaka kontrol edeceğime dair 2021 Nisan Mayıs ayındaki kontrollerimde sizlere söz vermiştim. Midea Prime sonrasında tarafıma yollanan Midea Xtreme klimayı yine bir önceki klimada olduğu gibi montaj için getiren teknik arkadaşlara söktürttüm. Tarafıma test için yollanan bu klimaların montajını Fethiye Anadolu Teknik Servis Oğuzhan Bey‘in ekibi yapıyor. Ustalarımız her geldiğinde sağ olsun her sorumu cevaplayıp her istediğim noktayı söküp parçalıyorlar o nedenle öncelikle bu koca yürekli ustalarımıza, sevgili Şevket ve Deniz ustalarıma kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum.

Midea Xtreme Save Montaj Ekibi

Montaja gelen Midea Xtreme Save klima ile ilgili ben sizlere sadece kendi görüşlerimi aktarmakla kalmayacağım, bu klimanın donanımlarının neler olduğunu da görmenizi sağlayacağım.

Midea Xtreme Save Klima İç Ünitesi

Midea Xtreme Save

Midea Xtreme Save Klima Dış Ünitesi

Midea Xtreme Save Klima Dis Unite

Klimanın Kondanser ve Kondanser Bakır borü ölçüleri

Midea Xtreme Save Kondanser ve bakir boru olculeri

Midea Xtreme Save Klimanın Kompresör üreticisi GMCC. İlgili donanım, Toshıba ve Midea ortak üretimi kompresördür

Midea Xtreme Klima Kompresor Bilgileri

Buraya kadar gördüklerinizden çok daha fazlası görsel ve video kaydı olarak elimde mevcut olmakla birlikte belli aralıklarla sosyal mecrada bu ürünün kalitesi, donanımı ve tüketim verileri ile ilgili yıllardır her ay (Yaz ve Kış Sezonlarında) mutlaka verileri paylaşıyor ve sizlere bir ürün reklamı yapmak yerine verileri paylaşıp diyorum ki ”siz de bir watt metre alıp kendi klimanızda ölçüm yapabilirsiniz, ölçün ve sonuçları kıyaslayın”

Öneri:  Klima BTU Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Bu size verilen bilgiler sadece lafta kalmasın diye her ay yayınladığım içeriklerden bir örnek de paylaşıyorum aşağıya.

Sitemizde paylaşmış olduğumuz Kütle Sıcaklığı Nedir? ve Klima ile Isıtma İçin Önemli Detaylar içeren konularımızı da inceleme şansınız olursa göreceksiniz ki GERÇEK İNVERTER ve verimli bir klima, önceden keşfi yapılmış uygun alana uygun BTU seçecek şekilde montajlanırsa ısıtma ve soğutmada kesinlikle çok iyi sonuçlar alabileceğiniz bir teknoloji harikasıdır.

Midea klimaların montajında bakır boru kitler kullanılıyor. piyasada şahit olduğumuz bazı olumsuzluklar (Suiistimaller) neticesi boruların uçları bakır içleri aluminyum tereddütü yaşamamak adına kiti tam ortadan olacak şekilde izolasyonunu kesip boruyu maket bıçağı ile traşladım sizler için. Gördüğümü züzere gerçek bakır boru.

midea klima bakir boru

Klimamın montajı yapılırken OLMAZSA OLMAZ dediğimiz vakum işlemimiz yapıldı bu da manometrenin görüntüsü

midea xtreme save klima vakum saati

Midea Xtreme Save Klima Teknik Özellikler Tablosu

Midea Xtreme Save 12.000 BTU Teknik Ozellikler

Midea Xtreme Save Klima ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu forumumuzun SORU CEVAP bölümünde sorabilir veya bir Midea Klima kullanıcısıysanız Midea modeliniz ile ilgili kendi konu başlığınızı oluşturabilirisniz.

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (3)

  1. Bende midea kullanıcısıyım, özelikle gece çalışmasında sıkıntı oluyor, söyle ki önceki kullandığımız klima soğutmada istenilen decereye gelince duruyor, midea ise surekli çalışır durumda sabaha kadar

   • Adem Beyin yazıları veya videoları hakkında pek bilginiz yok sanırım. Sizi ayarladığınız dereceye getirdikten sonra rahatsız edecek seviyede ısıtma soğutmaya devam ediyorsa ya klimayı düşük doğru olmayan bir sıcaklıkta kullanıyorsunuz yada uyku modunu açmıyorsunuz. Klimada dur kalk istenen bir şey değil aslında. Odanın ısı kaybı miktarı kadar kendini kısarak mevcut durumu koruyan klimalar maksimum konforu sağlar. Size tavsiyem yatmadan evvel 26-27 dereceye klimanızı ayarlayın ve uyku modunu aktif edin.Klimadan klimaya değişse de genelde benzerler. 1 er saat arayla 1 er derece toplam 2 derece ayar sıcaklığı yukarıya çıkarılır. Buda aynı sıcaklık derecesinde uyanıkken herhangi bir problem yokken uyku durumunda üşümeniz ile sonuçlanan durumu ortadan kaldırır. Kendi konfor sıcaklığınıza göre başlangıç derecesini yukarı aşağı değiştirebilirsiniz.

  2. 3 hafta önce

   Merhaba uzun araştırmalar sonucunda Midea Xtreme Save 12000 btu almaya karar verdim fakat Amasya Merzifon da yaşıyorum ve burada ürünü montaj dahil alabileceğim bir satıcı yok. ürün koçtaş ın katoloğunda mevcut fakat üründen koçtaş ın kendisi bile bi haber. internet üzerinden ürünü almış olsam yetkili servis bulunduğum ilçeye gelip ücreti dahilinde montaj yapar mı acaba?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir