Close
Giriş Yap
Close
Kaydol
Close
Şifremi Unuttum
Trendler

Extech TH10 Datalogger Nasıl Kullanılır?

Bir sıcaklık değeri kaydedicisi olan Extech TH10 Datalogger cihazı profesyonellerin eli ayağı niteliğinde üründür. Buzdolabı başta olmak üzere birçok sıcaklık eğer kaydı gereken noktalarda hayat kurtarıcı özelliğe sahiptir. Arıza bulmak, durum analiz etmek ve genel durumu sürekli gözlem altında tutabilmek gereken durumlarda ürün stabil ve doğru sonuçlar ile hedefe ulaşmanızı sağlayabilmektedir. İki aşamalı olarak değerlendireceğiz, birincisi ürünün PC Programında kurulumu, İkincisi ise kayıtları PC ye aktarıp inceleme. O halde gelin önce Extech TH10 ürün nasıl kurulur ona bakalım.

İlk olarak Extech TH10 yazılımını bilgisayarımıza kurmalıyız. Yazılımı Drive alanımızdan indirebilirsiniz. Yazılımda okuma yapacağınız dataları ise şu linkten indirebilirsiniz.

YouTube video

İndirdiğiniz programı kurmak son derece basit olduğu için anlatıma girmiyorum. Programı kurduktan sonraki aşamalar ise sırasıyla şu şekildedir.

Buraya kadar olan bölümde aygıtımızın nasıl programlandığını görmüş olduk. Manuel başlangıç nedeniyle USB aygıt üzerindeki butonu basarak kayıt yapmaya başlamasını takiben kendimiz için uygun olan zaman dilimi kadar aygıtı testte bırakıyoruz. Ben klima testlerinde aylık kayıtlar aldığım için 30 gün sonra testi durdurup kayıtları PC ye alıp yeniden programlıyorum.

Gelin şimdi de kayıtların nasıl ve nereden okunacağını görelim.

Görüldüğü üzere Extech TH10 data logger ile programlama ve logların PC ye aktarılıp incelenme süreci bu şekilde ilerliyor.

Merak ettiğiniz her konu için SORU SOR bölümümüzü kullanabilirsiniz.

İnceleriz Forum Açıldı!
Bu Yazıyı Paylaş
Bu Yazıyı Beğen
0
Benzer Yazılar
0
0

  Bir cevap yaz

  Email adresiniz paylaşılmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlendi *

  En az 0 oy gerekir.
  Lütfen bir oy verin.
  Değerledirmenizi bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz!

  Yorum yaptığınız için teşekkür ederiz.
  En Çok Değerlendirilenler
  Editörün Seçimi