Frameless Televizyon Yani Çerçevesiz Televizyonlar Güvenilir mi?
 1. Anasayfa
 2. Teknoloji

Frameless Televizyon Yani Çerçevesiz Televizyonlar Güvenilir mi?

1

Frameless Televizyon Yani Çerçevesiz Televizyonlar Güvenilir mi? Sorusunu sorma gereği duymamızın nedenini youtube videomuzda da açıkladık ancak bunu yazıya da dökmek gerektiğini düşünüyorum. Youtube videomuzda Yakışıklı Televizyon mu Yoksa Sağlam Televizyon mu? diye sordum çünkü televizyonları yakışıklı yapma kaygısına düşen tv üreticileri artık sağlamlık ve güvenilirlik kısımlarını ciddi oranda atlamaya başladılar diye düşünüyorum.

Frameless adı altında çerçevesiz olarak satılan televizyonlarda panelin kasaya tam yapışmaması kaynaklı ışık sızmaları, panel tozlanmaları, panel düşmeleri, panelin kasadan ayrılma olayları ile bundan sonra çok daha sık karşılaşmaya başlayacaksınız. Işık sızan yer aynı zamanda iç ortamın hava aldığı anlamına da gelir ve çok erken şekilde o bölgede panel tozlanmaları ve panel içi islenmeleri görmeye başlarsınız şeklinde açıklamamızı da yaptık. Konuyu daha derin ele alacak olursak eğer, eski sistemlerde paneli dik tutan ve öne doğru kapaklanmasını engelleyen unsur Front Bezel denen en önde bulunan çerçeve bölümdü.

Biliyorsunuz difüzör katmanlar ve panel serbest salınım halde dikey şekilde dururlar ve panel havuz çerçevesi üzerine oturtulan bu unsurların en üstüne front bezel denen o çerçeve takılırdı. Bu unsurlar bir yere yapıştırılmaz vidalanmaz macunlanmaz öylece serbest salınım halde dikey dururlardı. Sonra estetik çalışmaları adına Frameless denen bu çerçevesiz üretimler ortaya çıktı. Burada difüzör katmanlar yine serbest salınım haldedir ancak panel ise yapışıktır. İşte sorunumuz da bu yapışkanın kendisini bırakması neticesi panelin öne doğru devrilip düşme riskidir. Şu fotoğrafta henüz düşmemiş ancak yanlardan açılmaya başlamış bir panel görebilirsiniz.

Frameless Televizyon

Frameless Televizyon Kullanmak Riskli Mi?

Mevcut kullanıcıların düşme riskine karşı ürünlerini kontrol etmelerinin yanısıra bu durum aynı zamanda yukarıda da belirttiğim üzere panel tozlanmasının da bir numaralı sebebidir dolayısı ile sadece kullananların değil, yeni tv satın alacak olanların montajda kontrol etmesi gereken hususlardan da birisidir. Peki bu panel kendiliğinden düşerse ne olur? Sorumluluk kimindir? Elbette ki burada sorumluluk tamamen üreticinindir ancak sizleri uyarmam gereken bir diğer husus ise Led bar arızası veya panel arızası için onarıma gidip işlem gören televizyonlarınızdır çünkü aynı risk bu durumda yine geçerlidir. Yani sıfır tv satın aldınız ve panel kendiliğinden düştü ise sorumluluk üreticide, Ürün tamir ettirdiniz ve takip eden haftalar, aylar içerisinde panel düştü kırıldı ise sorumluluk hizmet veren işletmededir bu nedenle bu tarz hizmet alırken servis hizmet formuna mutlaka bu detayın yazılmasını sağlayınız.

Öneri:  Klima BTU Hesaplaması Nasıl Yapılır?

İlginizi çekebilir : TCL 55C728

  İlginizi Çekebilir

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (1)

  1. Adem Hocam biraz da soru cvp bölümüne bakabilirseniz bu konu hakkında ve diğer konularla ilgili kafası karışık insanlar olarak bekliyoruz yardımlarınızı. Tüm bu ve bunun gibi açıklayıcı bilgilendirici yayınlar ve videolar için emeğinize sağlık

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir