Jiaxipera Kompresör Üreticisi Kimdir?
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji

Jiaxipera Kompresör Üreticisi Kimdir?

0

Jiaxipera Kompresör Ülkemizde Vestel Arçelik Uğur Beko Regal Seg Altus Grundig Bosch Siemens Profilo ve daha bilinen birçok markanın belli başlı modellerinde ağırlıklı kullanılan bir kompresördür. Jiaxipera kompresör fabrikası Aralık 1988 de kurulmuştur. Çin ülkesinde bulunan ve Türkçe okunuşu Cıciang olan Zhejiang eyaletindedir. Dünyanın en büyük çevre koruma, enerji tasarrufu ve yüksek verimli buzdolabı kompresörüdür. 

jia1

Firmanın şu an’a kadar klima kompresör üretimi görülmemiştir. Çalışan sayısı 4.000 i geçmektedir. Mevcut varlıkları 4 Milyar Yuan’dır.

Jiaxipera, uzun yıllar boyunca “daha enerji verimli ve çevre dostu kompresörler geliştirmeyi ve üretmeyi, dünyanın ekolojik çevresinin korunmasına katkıda bulunmayı ve insan yaşam kalitesini iyileştirmeyi” hedeflemiştir.

Ürünler 30’dan fazla ülkede 60’tan fazla buzdolabı şirketine ihraç edilmektedir. Bosch-Siemens, Liebherr, Whirlpool gibi dünyaca ünlü buzdolabı firmaları ile stratejik ortaklıklar kurmak, Electrolux, GE ve Haier, Hisense, Midea ve Meiling. Ardışık 17 yıldır şirket, toplam üretim ve satışları, ürün performansını ve ekonomik faydalarını korumuştur. Yerli muadilleri önde gelen üç şirkettir ve ihracat 12 yıl üst üste sektörde birinci sırada yer almaktadır.

Eski sistem R134 soğutucu akışkanı işlemesi daha zor olduğundan dolayı daha yüksek güce sahip motorlar kullanılır ve bu durum hem ebat hem de enerji tüketimi anlamında olumsuz durum teşkil etmekteydi.

R600 soğutucu akışkanın daha kolay işlenebilmesi motor ebatlarını ve enerji tüketimini çok düşürmüş olmakla birlikte çevresel atıkların azaltılması konusunda da ciddi bir katkı sunmuştur.

Öneri:  AB'den Meta'ya 1,3 Milyar Dolarlık Rekor Ceza!

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir