Connect with us

Beyaz Eşya

WELLING Motor Üreticisi Kimdir?

Yayınlandı

on

WELLING Motor üreticisi Guangdong Welling Motor Manufacturing Co., Ltd. adı altında faaliyet gösteren Çin’in en büyük yıkayıcı kurutucu asansör grubu motor üreticilerindendir. Ülkemizde Yerli makine üreticileri olan markalar tarafından yoğun şekilde bu üreticinin ürünleri kullanılmaktadır. Vestel, Arçelik, Seg, Regal, Altus, Beko, Grundig, Bosch, Profilo, Siemens dahil birçok marka Welling motor kullanmaktadır.

Welling Motor şu anda sırasıyla Shunde, Guangdong ve Wuhu, Anhui’de 7, 000 çalışanı ve 240,000 metrekarelik tesisi ile iki üretim üssüne sahiptir. ABD, Danimarka, Japonya, Kore ve Tayvan’dan gelen profesyonel ve gelişmiş ekipmanlar, şirkete büyük rekabet gücü sağlıyor. Bugün Welling Motor, yıllık 80 milyon adetlik kapasitesi ile dünyanın en büyük mikro motor üreticilerinden biri haline gelmiştir.

Kuruluşundan bu yana şirket sağlıklı, istikrarlı ve hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Welling Motor, piyasaya yüksek kaliteli ve yenilikçi micro-motor ürünleri sunmak için her zaman faaliyet göstermektedir. 

Welling, yeni ekonomik ortam karşısında ve mevcut motor üretim işini profesyonel ve geniş ölçekte tutma temelinde, dünyanın en iyi, uluslararası ve çok yönlü motor üreticisi olmak için en büyük çabayı gösteriyor ve Welling’i bir dünya markası haline getiriyor.

İnceleriz Platformu bağımsız incelemeler yapar.
Okumaya Devam Et
1 Yorum

Bir Cevap Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Beyaz Eşya

Daewoo D-Tr WMI 9122W Çamaşır Makinesi Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri

Yayınlandı

on

Tarafından

Daewoo D-Tr WMI 9122W Çamaşır Makinesi Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri ile ilgili bilgi almak istiyorsanız bu yazı sizin için. Vestel fabrikalarında üretilip vestel servis güvencesi ile tüketicilere sunulan Daewoo D-Tr WMI 9122W Çamaşır Makinesi tıpkı Daewoo D-Tr 0601 model bulaşık makinesinde olduğu gibi uzun garanti süresi, yaygın servis ağı ve en önemlisi emsalleri ile kıyaslandığında ekonomik satış rakamı doğrultusunda dikkat çekmeyi başardı. Daewoo Bulaşık makinesi inceleme yazımda belirttiğim üzere belli başlı markalar sahada yer edinebilmek adına belli süre ciddi anlamda dikkat çekici rakamlar ile ürün satışı yapabiliyorlar. Peki bu ürünler gerçekten kaliteli mi ve gerçekten aldıkları parayı hak ediyorlar mı? Veya bu ürünlerin içerisinde kullanılan donanımlar, Vestel ana markası veya diğer alt markalarında kullanılan donanımlardan farklı veya kötü mü?

Elbette ki kafanıza bu tarz sorular takılacaktır ve gayet haklısınız çünkü biz tüketicilerin kafasına takılan bu sorulşarın sebebi geçmiş yıllar boyunca bunarın canlı örneklerini yaşamış olmamızdır.

Ancak bahsi geçen Daewoo çamaşır ve bulaşık makinelerinde bu terddütü yaşamanıza gerek yok çünkü ürünlerin donanım metaryallerini bizzat inceledim, VESTEl ana marka ürünlerde kullanılan donanımlardan kalite ve ebat çap kesit anlamında farkları olmadığı yönde içini rahat ettirebilirim.

Sorun şu ki söz konusu ürün çamalır makinesi olduğunda Vestel üretimlerine Bulaşık Makinelerine olduğu kadar güvenemiyorum. Sizlerin de bildiği üzere ben bu içerikleri sizlere ürün satmak veya bir markanın bir ürününü almanız için teşvik etmek amaçlı değil sadece kullanıcı deneyimlerimi ve teknik bilgimi paylaşmak amacı ile üretiyorum. Dolayısı ile ekte size sunmuş olduğum şu instagram iletimde göreceğiniz üzere vestel ne yazık ki çamaşır makinesi konusunda bana bulaşık makinesinde olduğu kadar güven vermiyor.

Daewoo D-Tr Wmı 9122W Çamaşır Makinesi ürününün ekonomik olduğu bir gerçek ancak eğer ekonomiyi bu şekilde sağlıyorlar ise bunun tüketici adına zarar üreten ve yanlış bir politika olduğu da ortadadır. Fayans zemin üzerine defalarca su terazisi ile ayak ayarı yapılmış olan bu makine bugün halen benim evimde çalışıyor ve yetkili servis bu malzemeyi değiştirdikten sonra ürünü başka bir marka ile değiştireceğim. Yıllarca vestel üretimi ürünler kullanmış birisi olarak Bulaşık makinesindne bu derece memnun olup Çamaşırdan bu derece şikayet eden kim var derseniz o kişi ben oluyorum 🙂

Doğal olarak sizleri de bu olasılık ile ilgili uyarma ihtiyacı duyoyorum. Elbette ki firmalar bu tarz hataları sahada tespit edip üretim bantlarında gerekli önlemleri alıyorlar, yani sizin satın alacağınız bir Daewoo D-Tr Wmı 9122W Çamaşır Makinesi illa ki bu şekilde olacak demiyorumancak ben bir tüketici dostu olarak üzerime düşen vazfemi yerine getirip sizleri uyarıyorum 🙂

Gelelim Ürünün Donanım Özelliklerine

”KingClean üretimi BLDC yani Fırçasız DC motor ile üretilen bu ürün 2000 watt rezistans ile suyu ısıtır ve Sökülebilir yapıdaki plastik kazan içerisinde dönen inci yapılı çelik tambur içerisinde yıkar, YINHAO veya HANYU üretimi tahliye pompası ile de kirli suyu tahliye eder” diyerek donanımda ana önemli unsurların ne olduğunu da yazmış olayım 🙂 Yıllardır süregeldiği üzere Vestel Çamaşır makinelerinde elektronik kart dizayn mühendisliği tamamen Vestel Mühendislerinin elinden çıkmaktadır. Elektronik kart donanım konusunda son yıllardaki değişiklikler ile ileri düzeyde iyileştirme sağlanmıştır, kart konusunda benim bir şikayetim olmamakla birlikte ne yazık ki amortisör sisteminde bir değişiklik görmediğimi bu nedenle özellikle TAKO sistemi yani DKS veys DKYS dedikleri Dengesiz Yük Koruma Sistemi uyumsuzluğu durumlarında makineniz ciddi bir titrreme ve yürüme yapabiliyor. Benim evdeki BLDC motorlu 8kg Regal makinemde ne yazık ki belli aralıklarla bu durumu yaşıyoruz ancak bu demek değil ki bahsi geçen titreme ve yürüme konuları sadece vestel üretimlerinde var. Bilirkişi olarak gittiğim tüketici evlerinde bilinen her markada bu şikayeti gören duyan birisiyim. Hatta Sizlere önerdiğim ve fiyatları çok cazip dediğim HOOVER makinede dahi bizzat tespitini yaptım, hatta raporunu dahi kendim yazdım, heyet sundum, zaten dahil olduğum heyette, heyet üyesi olarak da imzamı atıp tüketicinin ürününün değişimi sağladım (sağladık) sonuçta hangi markayı alırsanız alın mutlaka bu risk ile zaten karşı karşıyasınız.

Ürün 3 yıl garanti ile sunuluyor bu ciddi bir avantaj. Ücretsiz montaj hizmeti mevcut. Ürün içerisinden elbette ki temiz su bağlantı hortumları çıkıyor.

Üretici FirmaVestel
AB Yeni Enerji SınıfıC
Derinlik (cm)58.2
Genişlik59.7
Yükseklik84.5
Kontrol PaneliMekanik
Maksimum Devir Hızı1200
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü Değeri Db(A)75
Maksimum Sıkma Aşamasında Ses Gücü SınıfıB
RenkBeyaz
Sıkma Verimi Enerji SınıfıB
Tam Kapasite İçin Program Süresi228 Dakika
Yıkama Kapasitesi9kg
Ücretsiz KurulumVar

Yazıda aktarmayı unuttum, eklememi istediğiniz husular varsa lütfen SORU SOR bölümümüzde sorun hem size cevabını verir hem de yazıya eklerim.

Sağlıcakla kalınız.

İnceleriz Platformu bağımsız incelemeler yapar.
Okumaya Devam Et

Beyaz Eşya

Otomatik Kapı Açma Mekanizmalı (OKAM) Bulaşık Makineleri

Yayınlandı

on

Tarafından

Otomatik Kapı açma mekanizmalı bulaşık makineleri ne işe yarar ve bu bir özellikmiş gibi sunulup satış stratejisi mi hedefleniyor yoksa gerçekten işe yarıyor mu diye düşünüyorsanız bu yazı sizin için. Bulaşık makinelerinde de elbette ki tüm tüketici elektroniği ürünlerinde olduğu gibi ürünlere özellik kazandırıp daha cazip hale getirme arayışları devam ediyor. Akıllı dozlama ile deterjanını kendisi alanından, wifi bağlantısı sayesinde uygulama desteği ile program sayısını 20 ye çıkaran makinelere varana kadar birçok özellik ve detay varken bir de bu OKAM yani otomatik kapı açma mekanizması konusu var ki bunu biraz ele alalım.

Temel amacı elbette ki sizler de anlamışsınızdır, adı üstünde olduğu gibi kapıyı otomatik açıyor ama elbette ki siz elinizde kirli bulaşıklar ile gelince ”Buyur Sahip” diyerek size kapısını açmıyor (Belki bir gün bunu da yaparlar yapay zeka ile) ancak sizler adına oldukça faydalı bir iş yapıyor.

Bulaşık yıkama konusunda geçmiş yıllara dönüp kullanıcıların en çok nelerden şiakyet ettiğine bakıldığında sürekli olarak özellikle bardaklar üzerinde su lekeleri veya yetersiz kurutma gibi şikayetlerin yoğun olduğu görülüyor. ”Bunun sebebi nedir?” sorusunun cevabı gayet basit. 50-60-65-70 ve hatta 75 derece ile yıkama yapan makineler bu yıkama işlemi bittikten sonra kurutma faslına geçerler ancak ne olursa olsun kurutma işlemi bittikten sonra da içeride yoğun bir buhar kalmakta. Komple kapalı çelik bir kazan, içeride buhar, sanki bir düdüklü tencere gibi değil mi? İşte içeride kalan bu buhar zaman geçtikçe su zerreciklerine dönüyor ve bulaşıkların üzerinde damlacıklar oluşturmaya başlıyor. ısı transferi nedeniyle içerideki alan soğumaya başladıkça su damlacıkları da bulaşıkların üzerinde kuruyor ve o damlacıkların kendisini görmeseniz de lekelerini görmeye başlıyorsunuz. Yapıları nedeniyle tabaklarda çok belli olmasa da özellikle cam bardaklarda ve çatal kaşık üzerinde bu durum oldukça rahatsız edici bir hal alıyor.

Elbette ki ”Parlatıcı bu nedenle var” dediğinizi duyar gibiyim fakat parlatıcı da bu durumlarda ya yetersiz kalıyor ya da ayar seviyesini daha da yükseltmek zorunda kalıyorsunuz, daha yüksek seviyeli partalıcı ayarı ise bulaşıkların üzerinde Gökkuşağı gibi renkler oluşmasına neden oluyor. İşte tüm bunlarla uğraşmamanız adına mühendisler düşünmüş ve program bittikten sonra bulaşık makinesinin kapağını yaklaşım 5cm kadar açıp buharın dışarı tahliye olması için bir sistem geliştirmişler. Bu sistemin adına da OKAM denmiş. Özellikle çalışan aileler için kişisel fikrim önemli bir detay olduğu yöndedir. Sabah programı verip gidip akşam bitmiş program neticesi açılmış kapak sayesinde lekesiz bulaşıkları alıp yerleştirmek, kulağa hoş gelmiyor mu? 🙂

İnceleriz Platformu bağımsız incelemeler yapar.
Okumaya Devam Et

Beyaz Eşya

Markaları Neden Bazen Önerip Bazen Önermiyoruz?

Yayınlandı

on

Tarafından

Biliyoruz sizlere de bu durum biraz çelişkili gibi geliyor ve haklısınız da. Ancak Markaları Neden Bazen Önerip Bazen Önermiyoruz? Sorusuna cevap bulmak için yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz çünkü bu durum sadece siz tüketiciler için değil aslında markalar ve firmalar için de önemli ve geçerli bir durumdur. Adem Helvacı ve İlteriş Yılmaz olarak bizler yıllar önce tohumları atılmış fikirler doğrultusunda sabırla ve sebatla ilerleyip bir denge oluşturmaya çalıştık halen de çalışıyoruz. Cirimimizin yettiği kadar yeri gelip Demoklesin kılıcı konumunda, yeri geldiğinde ise adaletin şaşmaz terazisi konumunda teknik detaylara dair bilgiler paylaştık halen de paylaşıyoruz. İşte bu konuda nasıl oluyor da bir markayı bugün öneriyorken 3 ay sonra önermiyoruz veya neden bir markayı bugün Ahmet’e önerirken yarın Ayşe’ye önermiyoruz sorularının cevabı için buyurun yazımıza.

Genel anlamda ülkemizde işlerin ilerleyiş şekli aslında firmalar tanıtım amaçlı ajanslara veya tatnınmışlara ürün yollar, yanlarında notları ile birlikte giden bu ürünler ajans veya tanınmışların güzellemeleri eşliğinde hiçbir teknik teste tabi tutulmadan halka ballandıra ballandıra anlatılır şeklinde ilerler. Biz ise bir üretimin hedef kitle olan son kullanıcıya ulaştırılma şeklinde ne gibi faydalar veya zararlar vardır bunları görmek ve objektif şekilde halka paylaşmaktan yanayız. Dolayısı ile tüketiciler ile bizler arasında ürünlere firmalara ve konulara bakış açısı farklılık gösteriyor. örneğin tüketiciler satın alıp kullandığı ürünler özelinde yaklaşıyor konuya haklı olarak. Bizler ise genel yaklaşım ve dönemsel üretim politikalarının ortalamasına göre değerlendirmeyi tercih ediyoruz. Örneğin, bir takipçimiz bana ”Neden Arçelik klimaları gömüyorsunuz?” diye sormuş, kendisine şu şekilde cevap verdim ”www.inceleriz.com sitemizde soru sor bölümündeki beyaz eşya tavsiye sorularına bakın, cevaplarımın yüksek oranda arçelik olduğunu görürsünüz. Ancak bundan 2 sene önce önermiyordum neden? Kullandıkları kompresörler yüzünden. Benim önermeme nedenim bugün haklılığımı ortaya koydu çünkü çıktığımız yaz insanlar Arçelik buzdolaplarından illallah ettiler neden? kullandıkları kompresörlerin kalorileri uygun değildi ve dolayısı ile Temmuz Ağustos aylarında insanların dolapları soğutmada yetersiz kaldı, kompresörler yandı. Eski düşük kalorili kompresörler yerine Embraco marka yüksek kalite kompresör yolladılar servislere ve değiştirttiler.” Dolayısı ile ürün güzellemesi yerine teknik bakış açısı ile yaklaşınca aslında o üretimin halka uygun olmadığını biz söyleyen taraf olmuşuz, ajanslar ise güzelleyen taraf olmuş. Sonuç ne oldu? Halk zarar gördü, ajans parasını aldı cebine koydu.

Sizlere yine başka örnek Samsungdan vereyim, TU AU serilerinde 7000 modellerinden uzak durun dedik insanlara, bugün haklılığımız ortaya çıktı çünkü biz bu üretimlerde panel kodlarına göre hareket ediyoruz. Bu serilerde kullandıkları paneller, normalde kabul edilen giriş seviyesinden dahi düşük kalitedeydi ve insanlara ”Almayın” dedik, bugün samsung yetkili servisleri kamyonet kasasını dolduracak kadar çok panel değiştiriyorlar. Yine haklı çıktık. Peki bugün biz Samsung öneriyor muyuz? Evet hem de çok yüksek oranda Samsung markasından ürün öneriyoruz elbette. Peki Samsung önerirken Samsung taraftarı, Önermezken Samsung düşmanı neden olalım?

Vestelde panda paneller ile üretilmiş televizyonlar için insanları uyardım ve bu uyarılara 2-3 yıl önce başladım, üstüne üstlük sürekli tekrarladım bu uyarıları. Bugün benim haklı çıkmamı bir kenara bırakın Vestel artık Panda paneller yerine HKC gönderiyor servislerine ve artık Panda şirketinden panel tedariki sağlamıyorlar. (Şu an için)

Gelelim Arçelik klima konusuna. Orada da son yılların üretimlerine lafım olmamakla birlikte şu an bacanağımın evinde 1 adet 18 ve 2 adet de 12 Arçelik ekolojik klima takılı. 18 lik 3 üncü yılında, 12 likler daha 2 hafta önce takıldı. Gözlemliyorum halen çünkü geçmiş dönemde bütün üreticiler bakır kullanırken Arçelik efendinin aluminyum kondanser ve eşanjör ile yaptığı üretimleri unutmadık. Tek uyanık onlardı herkes bakır madenine 5 lira öderken onlar aluminyuma 2 lira ödeyip klima üretsin. Sonra yağmur suyundaki asite dayanamayan kondanserler 2-3 içinde kağıt gibi erimeye delinmeye başladı olan tabi ki vatandaşa oldu.

Yani bizim bir marka ile ilgili söylediğimiz iyi bir şey varsa genel deneyimler, kötü birşey varsa yine genel deneyimler üzerinedir ve mutlaka dayanaklarımız vardır. Marka veya firma politikasını değiştirdikten sonra da bir süre gözlemlemeyi tercih ediyoruz. Ayrıca bu deneyimler sadece kişisel deneyimlerimiz ve kendi yaptığımız testler ile sınırlı değil, Ülke genelinde bizi tanıyan bilen seven insanların geri bildirimlerinin de bir toplamıdır 🙂

Buna paralel aynı ürünü bugün Ahmet’e önerirken nasıl oluyor da ertesi gün Ayşe’ye önermiyoıruz konusu elbette ki kafaları kurcalıyor çünkü soruyorsunuz bunu da bizlere. Daha 3 gün önce bir takipçimiz ”Bu ürünü dün öneriyordunuz bugün neden önermiyorsunuz” diye sormuştu. Hemen cevaplayalım. BÜTÜN ÖNERİLER, KİŞİLERE ÖZELDİR. O nedenle bir yazı okuyup sonra da ”Aaa Adem Hoca Arçelik klima önermiş o zaman gidip alayım” dememelisiniz. ”Ooo İlteriş Hoca Ryzen 7 önermiş hemen gidip onu alayım” dememelisiniz çünkü burad ayaptığımız tüm ürünlere kişilere alanlara olaylara bütçelere ve bakış açılarına göre değişkendir.

Aynı binada altlı üstlü oturan ikiz yapının birisine X diğerine Y kliması önerebiliriz çünkü kullanıcıları farklıdır, hayat abakış açıları farklıdır, vücut sıcaklık dengeleri farklıdır, kullanım alışkanlıkları ve hatta yeri gelir meslekleri dahi önerilerimizde fark yaratır bu nedenle ne olursa olsun öneriler her zaman kişiye özel olmalıdır. Elbette ki genel geçer bilgiler vardır her konuyu da üzerinde 7 cilt ansiklopedi yazacak kadar araştıramayız bunun kimseye de faydası olmaz ancak belli başlı kıstaslar çerçevesinde inceleriz.com olarak bizim amacımız, doğru ürünün doğru tüketici ile buluşmasına katkı sağlamaktır.

Bugün bizi anlayan, geniş vizyona sahip firmalar bu doğrultuda bizlerle derin teknik bilgi paylaşımını ve inceleme amaçlı olarak ürün gönderimini kabul ediyorlar ise yolumuzun doğru, niyetimizin iyi olduğunu anladıklarından doğru bunu yapıyorlar. Bizi halen anlayamayan firmaların ve markaların ise GELECEĞİN doğru yolunun bu olduğunu yakın zamanda anlayacaklarına adımız gibi eminiz. Bu oluşumda bir çıkar yok, size ürün satma gayesi yok, prim için sizin olur olmaz ürünleri evinize almanız için bir çaba yok aksine bazı durumlarda ALMAMANIZ için mücadele ediyoruz 🙂

inceleriz.com bu ülkede bir ilki başlattı. 2022 yılının Temmuz ayında bir PİLOT EV oluşturup burayı hem ofis olarak hem de tüm ürünlerin gerçek ev koşullarında test edildiği bir PİLOT EV olarak kullanmaya başladık.

Biz bu evde su arıtma cihazından, ankastre setinden, kliması, televizyonu, bilgisayarı, PVC penceresi, kapıcı,camı çerçevesi her ne var ise İNCELERİZ ve incelemeye , sizlere de gerçekleri anlatmay adevam edeceğiz 🙂

İnceleriz Platformu bağımsız incelemeler yapar.
Okumaya Devam Et

Beyaz Eşya

Daewoo D-Tr 0601 W 6 Program Bulaşık Makinesi (Daewoo D-TR 6) Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri

Yayınlandı

on

Tarafından

Daewoo D-Tr 0601 W 6 Program Bulaşık Makinesi (Daewoo D-TR 6) Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri başlığında D-Tr 0601 W6 model adı ile 6 Program olarak üretilip Vestel güvencesiyle satışa sunulan bu bulaşık makinesinin donanım özelliklerini ve makinenin sizlere ne verip ne veremeyeceğini bu yazımızda ele aldık. Öncelikle belirtelim ki ürün evcut Ülke koşulları ile oldukça ekonomik satılıyor olması nedeniyle sıkça sorulan ve akıllarda ”Ucuz ise nesini eksilttiler?” sorusu uyandıran bir ürün olmakla birlikte bu modelin üretiminde kullanılan sirkülasyon motoru, Tahliye pompası, Isıtıcı Rezistans, kasa gövde sac kesit değerine varana kadar tüm değerler ve komponetler VESTEL ile aynı. Yine komple çelik kazan olan üründe kullanılan hiçbir donanımda eksiltme inceltme veya azaltma yoluna gidilmemiş çünkü Daewoo D-Tr 0601 yani dtr6 ile vestel modellerini bizzat kıyaslayıp kontrol ettim.

Burada akıllara gelen husus elbette ki şu oluyor. Bugün kıymetli bir okuyucumuza yazdıım şu cevabı direkt olarak buraya paylaşmak isterim ”Bu bilgiler ışığında RAKAM anlamında 6 Programlı bir makinenin bu fiyata satılmasını ben HOOVER taktiği olarak görüyorum çünkü Hoover gibi bir markanın H-DISH 500 (HF 6C2S0FS-17) gibi 16 kişilik 12 programlı wifi bluetooth ve sesli komut destekli bir makineyi  6.000 lira bantlarında satmasının sebebi ne ise, 6 programlı bir makineyi Vestel’in Daewoo adı altında satmak isteme sebebi de bu. Her iki markanın da emsalleri çok daha pahalı. Kendilerinin ucuz olma sebepleri belli ve ne yazık ki geçici. Amaçladıkları gibi sahada tutunmaya başladıklarında fiyatları emsalleri kadar olacak.”

Bugün 3 Eylül 2022 ve yukarıda yazdıklarımın bundan 1 yıl sonra çok doğru olduğunu göreceksiniz çünkü bu makineleri bu fiyatlara (Dönemin koşullarına göre emsalleri ile kıyaslandığında ortaya çıkan rakamdanbahsediyorum) bulamayacaksınız.

Daewoo D-Tr 0601 W 6 Program Bulaşık Makinesi satın alıp, üstüne bir de +4 yıl garanti yaptırıp bu fiyata 6 programlı makine ile yıllarca kendimi güvenceye almak yapılabilecek en mantıklı alışverişlerden birisi olur.

Uzun zamandır beni takip edenler bilir ki VESTEL söz konusu olduğunda önerdiğim tek beyaz eşya ürünü bulaşık makinesidir.

Bu makinede kullanılan Yıkama (sirkülasyon) motorunun üreticisi Welling, Standart AC motordur ve 90watt gücündedir. Kullanılabilecek en istikrarlı motorlardan birisidir.

Tahliye pompası olarak LEILI ve HANYU kullanılmış ki HANYU pompaları ben 15 seneye yakın zamandır bilirim, istisna durumlar dışında bulaşık makinelerinde sorun çıkardığını ben görmedim (Çamaşırda durum değişir) Elektronik kart mühendisliği çok uzun yıllardır vestel mühendislerinin elinden çıkar, evinde Regal Bulaşık makinesi kullananbirisi olarak hem tüketici, hem eski servis, hem de bir teknoloji takipçisi olarak güvenle satın alabileceğinizi belirtmek isterim.

Bulaşık makineniz ilk kurulduğunda yetkili servisten mutlaka kireç testi uygulamasını rica edin. Kendiniz yapmak isterseniz aşağıya detayları ekliyorum. Merak ettiğiniz tüm teknik detaylar için SORU SOR bölümümüzü kullanabilirsiniz.

İnceleriz Platformu bağımsız incelemeler yapar.
Okumaya Devam Et

Beyaz Eşya

Daewoo Dw Nfk 48020 No Frost Buzdolabı Fiyat, Yorum, İnceleme ve Teknik Özellikleri

Yayınlandı

on

Tarafından

Daewoo Dw Nfk 48020 No Frost Buzdolabını kıymetli bir takipçimiz sormuş, demek ki merak edilebilen bir ürün, olur da araştıranlar olursa bilgi sahibi olsunlar diye şu kısa yazımızı sitemize ekleyelim burada bulunsun. Daewoo Dw Nfk 48020 No Frost Buzdolabı her ne kadar Daewoo adı altında satılıyor olsa da ürün Manisa Vestel fabrikalarında üretilmektedir. Bahsi geçen model KOMBİ TİP dediğimiz alttan donduruculu buzdolabıdır. Alttan donduruculu buzdolapları ile ilgili bütün markaların yetkili servislerindeki ustalarımız memnuniyetsizlik bildirse de henüz teknik anlamda kendimiz bir tespitte bulunmadık bunu belirtmek isteriz.

Daewoo DW NFK 48020

Alttan donduruculu olan bu buzdolabında Jiaxipera 1/5HP 144Kcal kompresör kullanılmıştır. 4,5 watt dondurucu bölüm fan motoru kullanılan üründe iç hava dolaşım sistemini sağlayan fan motoru DC tiptir (PC soğutucu fanlarından) Aşaüıdaki fan görseli temsilidir, buzdolabında kullanılan motorun nasıl bir şey olduğunu anlamanız için eklenmiştir.

R600 soğutucu akışkana sahip ürün 3 cam raf, sebzelik, şişelik, kapı rafları ve dondurucu bölüm rafları ile birlikte soğutucu bölümde etkin led aydınlatma ile size gelecektir.

Standart şekilde dolabın kapısı soldan sağa doğru açılmaktadır ancak montaj esnasında ve takip eden bir ay içerisinde ücretsiz olarak kapı yönü değişimi yaptırabilirsiniz. 30 Günden sonraki talepleriniz ücrete tabidir bilginiz olsun.
TROPIKAL sınıfı T/SN ve ürün genişliği 70cm dir.


SOĞ.AYDINLATMA : LED
DOND.AYDINLATMA : YOK
CAMRAF PROFIL/CERCEVE RENGI : KAR BEYAZ
CONTA RENGİ : STANDART (BEYAZ)
CHİLLER : VAR
SOĞUTUCU BÖLME RAFI : CAM RAF
BUZLUK : YOK
BUZMATİK YOK
HIZLI DONDURUCU : YOK

Ürün kontrol paneli gövde içerisinde soğutucu bölüm yan duvarındadır. Dış bölümde kontrol paneli ve display gösterge bulunmamaktadır. Ürün ile ilgili merak ettiğiniz ancak bu yazıda bulamadığınız detayları SORU SOR bölümümüzde sorun elimizden geldiğince hızlı şekilde yanıtlarız.

İnceleriz Platformu bağımsız incelemeler yapar.
Okumaya Devam Et

Trendler