ONVO 65F950 Google TV ile Android Deneyiminizi Yukarı Taşıyın
 1. Anasayfa
 2. Televizyon

ONVO 65F950 Google TV ile Android Deneyiminizi Yukarı Taşıyın

7

ONVO 65F950 Google TV ile Android Deneyiminizi Yukarı Taşıyın çünü bu güne kadar alıştığınız android deneyiminin daha gelişmiş hali ile bu tv de yüz yüze geleceksiniz ve çok daha zengin kişiselleştirilmiş seçenekler ile ürününüzden daha yüksek verim elde edeceksiniz.

Bu öyle bir reklam yazısı veya ürün satın almanız için sizi heyecanlandırmak için yazılmış yazı değil bilakis bir Android ile GoogleTV işletim sisteminin arasındaki farkı aylarca bizzat test etmiş deneyimin yansımasıdır. Hatta Bu deneyimlerimizden hareket ile sizlere bir Android işletim sistemi ile Google İşletim sistemleri arasında ne fark var sorusunun cevabını yine sitemizde yazmıştık.

Mehmet Atmaca Elektronik üretimindeki ONVO markasının F900 serisi ile başlattığı daha iyi kullanıcı deneyimi sunan ürün hareketi F950 serisinde tüketiciye sunulan GoogleTV işletim sistemi ile ataklarına devam ediyor. Şu an ofisimizde testte olan 55F900 modelin yanına yakın zamanda GoogleTV işletim sistemine sahip 55F950 geldiğinde sizlere aynı klasmanda aynı üreticiden çıkan iki ürünün sadece bir işletim sistemi değişikliği ile ne gibi sonuçlar sunacağını da anlatacağız.

Mediatek ailesinden MT9602 Dört çekirdekli ARM Cortex A53 1,5 GHz işlemci + 2gb ram bellek ve 8gb rom belleğe ilaveten TEKİL PANEL olacak şekilde CMO INNOLUX panel üreticisi ile çalışılmış durumda. F900 serisinde rüştünü ispat etmiş olan Android televizyonlar bundan sonraki süreçte F950 serisi ile Onvo GOOGLE TV olarak önümüze gelecek. Daha iyi bir işletim sistemi, daha iyi bir anakart donanımı ve panelde üretici kalite çıtasının korunması bu ürüne dair beklentilerimizi de diğer 50F950 55F950 ve 75F950 modellerde olduğu gibi yükseltmiş durumdadır.

Öneri:  SAMSUNG 43CU7000 Panel Üreticisi ve Özellikleri

65” Onvo 65F950 ile büyük ekran deneyimini evinizde GoogleTV işletim sistemi ile yaşayacağınız bu üretimde panel üreticisi olarak INNOLUX ile çalışılmış ve panel özelliklerini aşağıdaki tabloıda görebiliriz.

ONVO 65F950 Google TV Panel Özellikleri

CMO INNOLUX

Tipik Kontrast5000:1
G to G9,5ms
Yapı TipiS-MVA (Süper MVA) SMVA MVA VA Nedir?
Çözünürlük ve PPI3840(RGB)×2160, UHD 68PPI 
Renk Desteği8+2 10Bit 1,07 Milyar
Antiglare oranı%1
Sert Katman 3H
Geçirgenlik%6,0
Donanımsal Hız60hz
Kelvin Değeri6462K
COF Sayısı12 (Cof sayısı neden önemlidir?)
Teknolojia-Si (Amorf Silicon)
sRGB%87
Adobe RGB%70
DCI P3 %70
NTSC%?
REC 2020%51

12 adet Chip On Film (COF) ile çalışılmış olan bu üretimde parlak ekran kullanıldığı konusunda uyarmak isteriz. Üreticilerin hemen her televizyonda artık glare panel kullanıyor olması gündüz izleme koşullarında pencere yansıması yapması konusunda tüketicilere sorun teşkil edebilmektedir.

F900 serisi ile çıtayı yerli üretici segmentinde oldukça yüksek yere konumlandıran ONVO markası, Mehmet Atmaca Elektronik Yönetiminin Satış Sonrası Hizmet kalitesini arttırmaya yönelik attığı adımlar neticesi marka değerini her geçen gün daha yüsek seviyelere çıkaracağının işaretini biz tüketicilere veriyor. SSH konusundaki gelişmelerin hızlanmasını temenni ediyor emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Ürün ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soru için forumumuzun SORU CEVAP bölümünü kullanabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yorumlar (7)

  1. Onvo mu Vestel ug mı ? abim.

  2. bu ürün ne zaman satışa çıkacak? sizin paylaşımınız harici internette hiçbir yerde bilgi yok.

  3. 8 ay önce

   Merhaba eski TV öldüğünden yeni birsey alacam ip TV seyrebilecegim 4k 50 inc bir TV düşünüyorum sizin öneriniz nedir? Şimdiden teşekkürler yardımlarınız için.

  4. Kumandadan sesli asistan sadece internete bağlıyken google için mi işlem yapıyor? Yani İnternet bağlı değilken televizyonu kapat vb. işlemleri uyguluyor mu?

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir